تبلیغات
دوستی ( friend) - زندگی نامه شهید محمد تقی رضوی
 
دوستی ( friend)
شهادت نامه ما را امشب امضا کن
یکشنبه 9 آبان 1389 :: نویسنده : معین المهدی

امام خمینی (ره):
جوانهای ما از خدا هستند و در راه خدا فداكاری كردند و به خدا مراجعت می‌كنند .
می‌خواهیم  سخن از حدیث عشق بگوییم . قصد آن داریم از آن عشق شروع كنیم كه عاشق را تا مرز جان دادن از برای معشوق راهنمایی كرد. اما به راستی چه دشوار خواهد بود بیان حدیثش . حدیثی كه از عشق می‌گوید .
ما برانیم تا از چشمه سار طلایی خورشید و زلال با طراوت آب سخن برانیم . قصد كرده‌ایم از آن كبوتر سفید بال صحبت برآوریم كه از چشمه‌سار خورشید به كمال رسید و از زلال آب به جمال .
حال گرچه سخن از چنین مردانی بس مشكل می‌نماید و اگر چه نمی‌توان تمامی ایثارشان را از لابلای چنین كلمات مسطوری بیرون كشید اما خود بگویید كه چاره چیست ؟ آیا باید دست بر دست گذاشت و از آن همه ایمانشان چیزی نگفت ؟ آیا آیندگان بر ما خرده نخواهند گرفت كه چرا از پدران قهرمان و شهید ما چیزی مكتوب نكرده‌اید ؟ آن وقت مرا و تو را جواب چه خواهد بود جز عرق شرمی بر پهنای پیشانی ؟ جان كلام آن كه این یادنامه به مناسبت یادبود سردار سنگرسازان بی‌سنگر شهید سید محمد تقی رضوی قائم مقام عملیاتی قرارگاه مهندسی – رزمی خاتم الانبیاء (ص) و مسئول ستاد مركزی پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد سازندگی به رشته تحریر درآمده است كه به خانواده محترم ایشان و تمامی همرزمانشان تقدیم می‌داریم.
سردار شهید اسلام محمد تقی رضوی در سال 1334 در مشهد مقدس بدنیا آمدند.
شهید برای درس و تحصیل وارد انستیتو مشهد شد . محمد تقی پس از فارغ التحصیل شدن از انستیتوی مشهد ، به سربازی اعزام می‌گردد. سربازی وی ، با اوج‌گیری انقلاب مصادف می‌شود كه او به روشنگری دیگر سربازان در پادگان می‌پردازد .به دنبال فر مان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر ترك پادگانها توسط سربازان ، او نیز پادگان را ترك كرد . مادرش می‌گوید ، تیر بارانت می‌كنند . با خونسردی همه مسایل را برایم توضیح داد و من قدری آرام شدم . به او گفتم پس چند روز بیرون نرو تا شناخته نشوی ، با لبخند جواب داد : مادر ! من فرار كرده‌ام كه فعالیت كنم و اعلامیه‌های امام را پخش كنم . فرار كرده‌ام كه دركنار مردم باشم . نه اینكه در خانه بمانم .
وی فعالانه وارد مبارزه علیه رژیم می‌شود و لحظه‌ای از فعالیت باز نمی ‌ایستد . هنگام ورود حضرت امام (ره) به كشور ، مشتاقانه رهسپار تهران شده و خود را برای استقبال از معظم له آماده می‌كند . عشق و علاقه‌اش به حضرت امام (ره) به حدی بود كه همواره با دیدن عكس ایشان به وجد می‌آمد و نیرو می‌گرفت . به دنبال پیام حضرت امام (ره) به عضویت جهاد سازندگی درمی‌آید .
رضوی با شروع جنگ تحمیلی ، به جبهه‌های جنگ می‌شتابد و نقطه عطفی در زندگی ‌اش آغاز می‌گردد. وی از روزهای نخستین جنگ ، خود را به جبهه‌‌ها می‌رساند و با عضویت در ستاد جنگهای نامنظم شهید چمران به دفاع از انقلاب و اسلام می‌پردازد .وی در طرح كنال‌كشی اطراف اهواز فعالانه شركت كرد . پس از مدتی به جهاد خراسان می‌پیوندد و فعالیتهای خود را در سنگری دیگر ادامه می‌دهد . وی ابتدا به عنوان « مسئول ستاد پشتیبانی جنگ جهاد خراسان » مشغول انجام وظیفه می‌شود و نقش بسزایی در سازماندهی و گسترش ستاد پشتیبانی ایفا می‌كند كه با تلاش و پیگیری او ستاد مركزی پشتیبانی جنگ و جهاد در جنوب شكل می‌گیرد . او با جمع آوری تعدادی لودر و بولدوزر و غلتك ، بنای كار مهندسی – رزمی را می‌گذارد و برای اولین تجربه جاده نظامی اندیمشك – حمیدیه را احداث می‌كند شهید رضوی در جبهه‌های نبرد ، از خود توانمندی و رشادتهای بالایی نشان می‌دهد و هرگز از تلاش و كوشش باز نمی‌ایستد . با ارایه طرحهای مهندسی بدیع و نو ،‌بارها و بارها در عملیات متعدد ، راهگشای فرماندهان و رزمندگان اسلام می‌شود . مهندس جعفری یكی از همرزمان وی می‌گوید :« در عملیات خیبر وقتی با مشكلات پیچیده‌ای مواجه شدیم ، ایشان راهی منطقه شد و در ارتباط با مسایل مهندسی آنجا ، عیناً منطقه را بررسی كرد و بعد طرحی ارائه نمود كه باعث حفظ و تثبیت جزایر توسط رزمندگان شد.»
رضوی به رغم داشتن مسؤولیت بالا، هر جا كه احساس نیاز می‌كند ، فوراً وارد عمل می‌شود ، از زدن خاكریز با لودر و بولدوزر تا ایجاد جاده و پل به عنوان اولین تجربه درامر مهندسی و رزمی ، در عملیات «طریق القدس»جاده‌ای ابتكاری از پشت تپه‌های «الله اكبر» احداث می‌كند كه نیروهای رزمنده با استفاده از آن جاده ، دشمن را دورزده و با تصرف توپخانه دشمن ، به پیروزی عظیمی دست می یابند .
شهید رضوی با پشتكار وابتكار فراوانی كه در عملیاتهای گوناگون از خودنشان می‌دهد ، توجه مسؤولان و فرماندهان جنگ را جلب می‌نماید .
وی پس از ماهها خدمت در مسئولیت فرماندهی مهندسی جهادسازندگی ، به عنوان«مسؤول ستاد كربلا» و «فرماندهی مهندسی جنگ جهادسازندگی » و نیز«معاونت فرماندهی قرارگاه مهندسی رزمی قرارگاه خاتم‌الانبیاء(صلی الله علیه وآله و سلم ) منصوب شده و به هدایت مهندسی – رزمی جنگ می‌پردازند .
خدایا ! عاشقم ، عاشق ترم كن به دیدارت
خدایا ! خطا كردم ، به بزرگی و عظمتت ببخشم
خدایا! با همه گناهانم ببخش و بیامرزم و شهادت را نصیبم گردان
خدایا ! نمی‌دانم با این بار گناهان با چه رویی به پیشگاهت برسم با این همه عشق دیدارت دیگر تحملم را بریده است .
خدایا ! با دیدن یاوران صدیقت احساس حسادت می‌كنم ، راه مرا در كنار یاورانت قرارده»
خدایا ! در این شبهای با عظمت طلوع فجر در كنار رزمندگان اسلام مرا هم با همه رو سیاهی به عظمت روح شهدا ببخش و بیامرز.
خدایا ! خانواده شهدا فرزندان شهدا منتظر پیروزی اسلام هستند ، نصرت نهایی را هرچه زودتر عطا فرما .
شهید رضوی در گفتار شهید سپهبد صیاد شیرازی
شیهد رضوی چهره بسیار با سابقه‌ای بود كه می‌توان او را هم به عنوان یك رزمنده اسلام در مجموعه رزمندگان اسلام مجسم كرد وهم به عنوان یك جهادگر اسوه از او نام برد . اگر بخواهیم روی اخلاق فردی او بحث كنیم ، فكر می‌كنم بعضی از منشهای او برای همه مشخص است . آقای رضوی همیشه یك تسبیح در دست داشت وذكر می‌گفت . همیشه یك التهاب و هیجان درونی برای كاریابی داشت . وقتی كه به او می‌گفتی «آقای رضوی برای جلسه بیا » مثل این بود كه دنیا را به او داده‌ای ، چون می‌دانست كه كار جدیدی برای او پیدا شده است و عظمت و روحیه او در این بود كه از نوع كار نمی‌ترسید. هركجا او را احضار می‌كردند بلافاصله می‌آمد .این روحیات عامل پیوند و وحدت بیشتری در بین رزمندگان میشد . اینها به هیچ چیز وابسته نیستند و وابستگی آنها به خداوند محرز است ...»
از منشهای دیگرش علاقمندی او به كارش بود مخصوصاً اگر كار در خط اول جبهه یا تا عمق دشمن می‌بود پابه‌پای عناصر شناسایی به آن محل می‌شتافت و به نظر می‌رسید كه متحرك تر می‌شود . یعنی همیشه دنبال آن هدفی بود كه بالاخره به آن رسید یعنی یك روز به آنجایی كه آرزویش را داشت رسید .
در واقع زبان من قاصر از آن است كه بتوانم به معنای واقعی‌تری از شخصیت شهید ارجمند برادر عزیز رضوی حرف بزنم ولی تا آنجا كه من با ایشان در تماس بودم اینهایی بود كه گفتم . اینها سرنخی بود از شخصیت‌ظاهری ایشان كه ما را به بطن عمیق و پرمحتوای او راهنمایی می‌كند. خداوند او را با سایر شهدای انقلاب و بابزرگان بهشت محشور گرداند.
اگر بخواهیم راجع به مهندسی – رزمی صحبت كنیم باید اذعان داشت كه این نیرو یك نیروی نو پا وتازه در جنگ و نبرد با ضد انقلاب بود . مادر نواحی غربی كشور طی نبردی كه با ضد انقلاب داشتیم مهندسی –رزمی را شناختیم .
نقطه رهایی شهید رضوی ، هنگام شناسایی منطقه عملیاتی كربلای 10 ، در كوههای غرب كشور تعیین شده بود . او را به دیار كروبیان فراخوانده بود ؛ چرا كه در میان اهل آسمان ، شناخته شده بود تا میان خاك نشینان.
سكوی عروج بلندترین نقطه زمینی بود و محمل عروج گلوله‌ای كه جز مأموریت وظیفه‌ای نداشت . مأمور بود و معذور میان شعله و انوار انفجار ، پایكوبان و دست افشان ساغر مست . چنان شورانگیز به جلوه درآمد كه یادش رفت كه یك پایش را بلندی كوه جا گذاشته است .
اما او دیگر به پای زمینی احتیاج نداشت از آن پس ، باید با شاهپر عشق به پرواز درآمد كه در چشم زدنی ، صدرنشین سفره سدرة المنتهی شد . او روز سوم خرداد ماه1366 در عملیات كربلای ده در سردشت به فیض عظیم شهادت نائل آمد .
پیام مقام معظم رهبری به مناسبت شهادت سردار شهید محمد تقی رضوی
شهادت مجاهد خستگی ناپذیر و سردار رشیداسلام معاونت فرماندهی مهندسی رزمی قرارگاه خاتم الانبیاء شهید بزرگوار محمد تقی رضوی را كه پس از تلاشهای بزرگ و مخلصانه چندین ساله تحمل شدائد فراوان به لقاءالله پیوست را گرامی می‌داریم .
شهادت دلیر مردان و آبدیدگان میدانهای الهی ، قله كمالی برای مجاهدتها ، مقاومتها وفداكاریهای آنان است و مهر تأیید و قبول از جانب پروردگار بزرگ می‌باشد . تا در زمریه نخبگان و برگزیدگان حضرتش درآیند و خلعت وصال پوشند و جاویدان نزد پروردگار شان مرزوق و متنعم شوند .
اینجانب شهادت این لاله‌ی رسول خدا و حضرت علی‌بن موسی الرضا (علیه الاف و التحیة و الثناء)را كه در آستان مقدس و مبارك آن حضرت نیز غنوده است ، به خانواده محترم ، همشهریان عزیز و عموم مردم شریف خراسان تبریك و تسلیت عرض می‌كنم و علو درجات و رضوان الهی را برای این شهید عزیز و اجر صابران را برای خانواده محترم ایشان از حضرت حق استدعا دارم .
ربنا افرغ علینا صبراً و ثبت اقدامنا و النصرنا علی القوم الكافرین
با سلام و درود به پیشگاه آقا امام زمان (عج) و امام خمینی و امت شهید پرور اسلام . اول از همه ، از خداوند متعال می‌خواهم كه گناهان این بنده نافرمان را عظمت و جلالش ببخشد و بیامرزد ، كه بسیار بار گناهانم بر دوشم سنگینی دارد و تحمل عذاب جهنم را ندارم هرچند كه نسبت به دستوراتش كوتاهی و سهل انگار ی كرده‌ام و از این بابت كاملاً شرمنده و پشیمانم و به درگاه پررحمت وشفاعتش توبه می‌كنم و از همه بندگان پاك و منزه خداوند طلب شفاعت دارم .
دوم ازتمامی كسانی كه این بنده حقیر و سر تا پا گناه را می‌شناسد طلب عفو و ببخش می‌نمایم
سوم به همه امت اسلامی عرض می‌كنم كه قدر این اسلام و انقلاب و امام و مسئولین نظام جمهوری اسلامی را بدانند و برای نشان دادن اینقدرشناسی تا جایی كه می‌توانند خدمت كنند و سختیها و ناراحتیها را تحمل كرده و در جهت پیشبرد انقلاب بكوشند .
به مسئولین عرض می‌كنم كه در رأس همه كارهایشان خدمت به مظلومان را قرار دهند ، چون همین‌ها هستند كه جبهه‌ها را گرم نگه‌داشته‌اند و هرروز خون می‌دهند كه نهال انقلاب بارور شود واسلام به پیروزی برسد .
امشب پریشان خاطر و دلتنگ هستم دلتنگ بوی جبهه بوی جنگ هستم دلتنگ شور و حال شبهای غریبی دلتنگ عطر خیس قرآنهای جیبی كو لاله‌هایی كه سراسر داغ بودند ؟
حیثیت گل ، آبروی باغ بودند آنان كه دریا وامدار روحشان بود
خورید زخم سینه مجروحشان بود
آنان كه اخلاص عمل قدیسشان كرد
آنان كه باران شقایق خیسشان كرد .
 
 
ادامه مطالب در روز 9/8/89




نوع مطلب : زندگی نامه ها، مقدسات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 1 شهریور 1398 ساعت 02 و 04 دقیقه و 43 ثانیه
Greate post. Keep writing such kind of info on your page.
Im really impressed by it.
Hey there, You've done an incredible job. I'll definitely digg
it and personally suggest to my friends. I'm confident
they will be benefited from this site.
شنبه 12 مرداد 1398 ساعت 23 و 42 دقیقه و 56 ثانیه
Does your site have a contact page? I'm having problems locating it
but, I'd like to send you an email. I've got some suggestions
for your blog you might be interested in hearing. Either way, great website and I look forward to seeing
it improve over time.
جمعه 11 مرداد 1398 ساعت 06 و 20 دقیقه و 02 ثانیه
Hi! I'm at work surfing around your blog from my new iphone
4! Just wanted to say I love reading through your blog and
look forward to all your posts! Keep up the great work!
شنبه 8 تیر 1398 ساعت 07 و 58 دقیقه و 03 ثانیه
Howdy! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?
I'm kinda paranoid about losing everything I've worked
hard on. Any recommendations?
سه شنبه 21 خرداد 1398 ساعت 04 و 36 دقیقه و 25 ثانیه

Very good write-up. I certainly love this website. Keep it up!
شنبه 21 اردیبهشت 1398 ساعت 18 و 36 دقیقه و 18 ثانیه
Wonderful blog! I found it while surfing around
on Yahoo News. Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
I've been trying for a while but I never seem to get there!
Many thanks
سه شنبه 10 اردیبهشت 1398 ساعت 21 و 11 دقیقه و 33 ثانیه
For the reason that the admin of this web site is working,
no doubt very rapidly it will be famous, due to its quality contents.
جمعه 24 آذر 1396 ساعت 16 و 33 دقیقه و 08 ثانیه
سلام هر کس، این اولین بار من در این صفحه بازدید می کنم
و مقاله در واقع منفعت منفی است، همچنان در حال ارسال چنین مقالات یا بررسی است.
جمعه 17 آذر 1396 ساعت 06 و 19 دقیقه و 39 ثانیه
Appreciate this post. Will try it out.
چهارشنبه 15 شهریور 1396 ساعت 02 و 00 دقیقه و 40 ثانیه
Hi to all, how is all, I think every one is getting more from this web page, and your views
are fastidious for new people.
دوشنبه 9 مرداد 1396 ساعت 21 و 00 دقیقه و 38 ثانیه
I am regular visitor, how are you everybody?
This paragraph posted at this site is really pleasant.
سه شنبه 6 تیر 1396 ساعت 13 و 01 دقیقه و 35 ثانیه
Hello, Neat post. There is a problem with your website in web explorer,
could check this? IE still is the marketplace chief and a good component of people will pass over your fantastic writing because of this problem.
سه شنبه 6 تیر 1396 ساعت 10 و 29 دقیقه و 52 ثانیه
Hello my friend! I want to say that this article
is amazing, great written and include approximately all important infos.
I'd like to peer extra posts like this.
دوشنبه 5 تیر 1396 ساعت 01 و 25 دقیقه و 14 ثانیه
ریشه از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن مناسب ابتدا آیا نه نشستن
بسیار خوب با من پس از برخی از زمان.
جایی درون جملات شما قادر به من مؤمن متاسفانه تنها برای بسیار در
حالی که کوتاه. من هنوز مشکل خود را با فراز در مفروضات
و شما خواهد را خوب به کمک پر کسانی که معافیت.
در صورتی که شما در واقع که می توانید انجام من خواهد بدون شک تا پایان تحت تاثیر قرار داد.
چهارشنبه 3 خرداد 1396 ساعت 04 و 45 دقیقه و 10 ثانیه
great points altogether, you simply gained a new reader.
What could you suggest about your post that you just made some days
in the past? Any sure?
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 ساعت 00 و 51 دقیقه و 31 ثانیه
That is a good tip especially to those new to the blogosphere.
Short but very precise info… Thanks for sharing this one.
A must read post!
پنجشنبه 30 دی 1389 ساعت 19 و 54 دقیقه و 28 ثانیه
شهیدرضوی راخودش به من شناساندهرچندهنوزخوب نمیشناسمش ولی شهید زنده ایست که مرادرسن 22سالگی باعشق خدایی اشناکرد خیلی دوست دارم باپدرومادر وخانوادش صحبت کنم من همدانم فرصت نشده حتی مزارش راهم ندیدم 3روزه دیگه میخوام برم دیدنش ان شا...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ



مدیر وبلاگ : معین المهدی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
ایمیل من:MOIIN1377@YAHOO.COM ******

****
*******************

******** ******* منوی اصلی

******

Print This Page **********

كد تقویم

***********

دریافت کد بازی آنلاین

************


کد شمارش معکوس سال نو

**********

دریافت كد بازی آنلاین تصادفی

***********

فال عشق

*******

دریافت كد بازی آنلاین تصادفی

***********
*************** welcome ***************** ******************* دلم گرفت *********************

****************

************
**************

به وبلاگ دست نوشته های معین خوش آمدید____________________به وبلاگ دست نوشته های معین خوش آمدید

by:java-city *************** *********

*********